Rukiye’ye Selda Bağcan el verdi

Adana’nın Seyhan ilçesinde Berfedan Altın, geçen yıl eşi Rukiye Doğan ile birlikte ağabeyinin müstakil evine yerleşti. Bir süre sonra evdeki çiftler arasında geçimsizlik yaşanmaya başladı. Ağabey, Berfedan Altın ile o dönem 4 aylık hamile olan Rukiye Doğan’ı döverek evden kovdu. Çiftin maddi durumu bir ev kiralamaya yetmedi. Boş araziye kurdukları derme çatma çadıra sığınıp önünde meyve-sebze satan çiftin imdadına Selda Bağcan koştu.

Posta’nın haberine göre, haberi gören Selda Bağcan, Posta magazin müdürü Suna Akyıldız ile irtibata geçip aileye bir konteyner ev almak istediğini iletti. Akyıldız bağlantıları sağlayarak genç çifte ev, geçen hafta teslim edildi. Konteyner, bir hayırseverin çiftliğinde bahçeye yerleştirildi. 20 gün önce bebeğini dünyaya getiren Rukiye, “Selda Bağcan’dan Allah razı olsun. Şimdi eşyalarımız eksik. Bebeğimiz için ihtiyaçlarımız var” dedi.

EŞYALARINI YARDIM PLATFORMU KARŞILAYACAK

Rukiye’ye Suna Akyıldız’ın kurucusu olduğu yardım platformu ‘Çarşı Kadın’ kulak verdi. ‘Çarşı Kadın’ hayırseverlerin desteğiyle hem eşyaları karşılayacak hem de bebeğin giyim-bez gibi tüm ihtiyaçlarını temin edecek. Selda Bağcan ise “Haberi okuyunca çok üzüldüm. Sanatçılar dünyanın parasını kazanıyor. Bir konteyner yollamak o kadar büyük para değil. Önemli olan insanları mutlu etmek. Öteki tarafa hiçbir şey götürülmüyor” diye konuştu.

Kaynak: Posta Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x